3 mai 2024

GS NEWS

Ziar independent al românilor de pretutindeni!

Lewandowski a intrat în istoria Ligii Campionilor! Vezi detalii

Robert Lewandowski a reușit să marcheze patru goluri în doar un sfert de oră. Foto: soccerstand.com

Atacantul polonez al lui Bayern Munchen, Robert Lewandowski, a reușit o performanță incredibilă într-o partidă din Liga Campionilor. El a reușit să marcheze patru goluri în doar un sfert de oră! S-a întâmplat în meciul câștigat cu 6-0 de Bayern în deplasare în fața echipei Steaua Roșie Belgrad, scrie digisport.ro.

Prin cele patru goluri marcate între minutele 53 și 67, Lewandowski a intrat în istoria Ligii Campionilor. Performanța sa este unică pentru nici un alt fotbalist nu a mai reușit așa ceva într-o partidă de Champions League.

În acest moment, Robert Lewandowski este lider în clasamentul golgheterilor din Liga Campionilor cu 10 goluri marcate.